Jak co roku nieodzownym elementem zawodowych zmagań jest terenowa gra zespołowa „Zawodowy Express”, do której w tym roku dołączyło aż 65 zespołów – uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych wraz z opiekunami – łącznie 325 osób, z terenu powiatów: m. Kalisz i p. kaliskiego, p. pleszewskiego, p. jarocińskiego, p. ostrzeszowskiego, i p. krotoszyńskiego. Gra będzie rozgrywana etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października br.

Podczas Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców, podczas którego poznamy zwycięskie Drużyny, odbędzie się w piątek – 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku w godz. 15.00 – 20.00.

Finał jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać świat zawodów i przy okazji dobrze się bawić, dlatego ZAPRASZAMY dzieci, młodzież, rodziców i opiekunów do odwiedzenia nas w piątkowe popołudnie i wieczór. Na każdego czekać będzie moc atrakcji, pokazy zawodowców, gry, zabawy oraz widowiskowy pokaz laserów.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie: https://www.facebook.com/events/415837647284780 lub u koordynatora akcji ze strony CWRKDiZ w Kaliszu – Pana Damiana Michalaka tel. +48 572 934 718, e-mail: d.michalak@cwrkdiz.kalisz.pl

Serdecznie zapraszamy!