Relacja z wydarzenia

Noc Zawodowców Poznań 2018

5 października 2018 r. w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu miała miejsce pierwsza NOC ZAWODOWCÓW, która była też pierwszą taką inicjatywą w Polsce.

Organizatorem wydarzenia NOC ZAWODOWCÓW było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

CWRKDiZ w Poznaniu do udziału zaprosiło trzy poznańskie szkoły: Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu; Zespół Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta w Poznaniu oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu.

NOC ZAWODOWCÓW skierowana była do młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Poznaniu, Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty oraz przedstawicielka Ministerstwa Sprawiedliwości, Europy i Ochrony Konsumentów Brandenburgii.

W ramach tegorocznej NOCY ZAWODOWCÓW zorganizowano pokazy zaproszonych gości, którzy na co dzień współpracują z CWRKDiZ w Poznaniu oraz ze współorganizatorami, wśród których znaleźli się: Vice-mistrz Świata we fryzjerstwie Tomasz Drab, fryzjer męski – barber Adam Szulc i projektantka mody, stylistka – Agnieszka Jaworska absolwentka Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu.

Każda ze Szkół współorganizujących wydarzenie zaprezentowała także w postaci warsztatów i pokazów swoje kierunki kształcenia, m.in. odbył się pokaz mody, na którym prezentowane były prace – ubiory zaprojektowane przez uczniów oraz pokazy jak wygląda proces druku, obróbki zdjęć, a także jak wykonuje się drobne elementy architektoniczne.

Przez cały czas trwania wydarzenia, uczniowie szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych mogli skorzystać z porad naszych doradców zawodowych.

NOC ZAWODOWCÓW, była też okazją do spotkania się z przedsiębiorcami oraz instytucjami wspierającymi kształcenie zawodowe, reprezentowanych m.in. przez: Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu, Narodowy Bank Polski, Pekabex, Relopack, Raben czy Volkswagen.

W trakcie NOCY ZAWODOWCÓW zostały ogłoszone wyniki konkursu graficzno-fotograficznego „UCZEŃ W AKCJI”, w którym brali udział uczniowie szkół współorganizujących wydarzenie.

NOC ZAWODOWCÓW cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w niej udział blisko 400 osób z Poznania i ościennych powiatów.

Dziękujemy wszystkim za udział i spędzenie z nami czasu oraz przyczynienie się do rozpowszechniania wiedzy na temat kształcenia zawodowego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku NOC ZAWODOWCÓW zagości we wszystkich 11 powiatach, z którymi współpracujemy.

Już teraz zapraszamy do rozmów nad pomysłami jakie będzie można zrealizować w trakcie NOCY ZAWODOWCÓW 2019.

Galeria: