NOC ZAWODOWCÓW 2020

Plansza Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 Wielkopolska w sieci zawodów

2 października 2020r. odbyła się trzecia już edycja Nocy Zawodowców, w tym roku pod hasłem Wielkopolska w sieci zawodów, objęta honorowym patronatem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Tegoroczna Noc Zawodowców Edycja 3.0 z uwagi na zaistniałą sytuację odbyła się on – line.  Dało to możliwość uczestnictwa w wydarzeniu szerszemu gronu odbiorców z wszystkich subregionów województwa wielkopolskiego. Celem wydarzenia  była promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej. 

Przygotowania do wydarzenia Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 w subregionie poznańskim

Uroczystego rozpoczęcia  Nocy Zawodowców 3.0  – Wielkopolski w sieci zawodów, w piątek 2 października o godzinie 17:00  dokonała Pani Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z Panią Dorotą Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW.

Swoją obecnością na żywo w studio wydarzenie uświetnili zaproszeni goście m.in. Pan Tomasz Wika Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Pani Zuzanna Szmyt Dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu, Pan Paweł Mieszała mistrz świata w cukiernictwie, Pan Roman Krawczak dekarz laureat nagrody Najlepszy Mistrz oraz Czeladnik Roku 2018, Pan Tomasz Drab mistrz świata  we fryzjerstwie, Pan Przemysław Foligowski Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Pani Małgorzata Wojciechowska Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Poznaniu.

Wydarzenie Wielkopolska w sieci zawodów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i ich rodziców, doradców zawodowych oraz pracodawców – rzemieślników. Dla uczestników i widzów przygotowano dużo ciekawych propozycji m.in.  doradcy zawodowi omawiali tematykę wyboru przyszłego zawodu oraz możliwości wyboru placówek, jakie można obrać po 8 klasie szkoły podstawowej. Rodzice, doradcy zawodowi i nauczyciele zawodu oraz pedagodzy mieli również możliwość skorzystania z bezpłatnych webinariów:
„Czego i jak uczyć o zawodach w szkole podstawowej” prelegent. prof. UAM, dr hab. Małgorzata Rosalska,
„Czas START! Wybieram szkołę!” prelegent Regina May z fundacji Anioły Edukacji
Obejrzyj nagranie na naszym kanale YOUTUBE 

„Jestem z Tobą! Masz moje wsparcie. Rola rodzica w wyborze dalszej edukacji” prelegent Renata Gut i dr Anna Brzosko.
Natomiast przygotowane materiały filmowe uczniów i absolwentów szkół,  pracodawców, rzemieślników oraz mistrzów w swoim zawodzie, dały możliwość przybliżenia zainteresowanym tematu rzemiosła. Jedną z głównych atrakcji był interaktywny quiz – Zawodowy Matrix – który dał uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy zawodoznawczej i zdobyć atrakcyjne upominki.

W trakcie Nocy Zawodowców uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół branżowych, Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej  oraz z platformą zawodoznawczą – Systemem Informacji Zawodowej SIZ.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu jako pomysłodawca Nocy Zawodowców dziękuje wszystkim partnerom, dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom, rzemieślnikom, pracodawcom oraz wszystkim, dla których ważny jest obszar edukacji za zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji.

Noc Zawodowców jak co roku zainaugurowało planowane działania w roku szkolnym 2020/2021, które mają na celu przedstawienie  oferty szkolnictwa ponadpodstawowego w województwie wielkopolskim oraz podkreśliło wagę promocji szkolnictwa branżowego.

Zdjęcie zespołu CWRKDiZ w Poznaniu na zakończenie wydarzenia Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 Wielkopolska w sieci zawodów w subregionie poznańskim

Zapraszamy za rok na czwartą już edycję Nocy Zawodowców w pierwszy piątek października – 01.10.2021 roku.

Dyrektor wraz z Zespołem CWRKDiZ w Poznaniu

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć 2 października w wydarzeniu Noc Zawodowców 2020 edycja 3.0  – Wielkopolska w sieci jest możliwość obejrzenia zapisu pod linkiem :
https://www.youtube.com/watch?v=0FUuC8WGbpw
lub na stronie
www.noczawodowcow.pl