Noc Zawodowców 2019

Edycja 2.0

Poznań, GNIEZNO, OBORNIKI, Nowy Tomyśl

4 października, start o godz. 17:00

Logo Patronatu Marszałka Województwa Wielkopolskiego

 

O Nocy Zawodowców

Noc Zawodowców jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, która ma na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Wyzwania rynku pracy stawiają przed młodym człowiekiem wiele wyzwań. Jednym z nich jest wybór szkoły, która pozwoli na planowanie swojej przyszłości zawodowej.

Nauka w szkole branżowej I stopnia nie oznacza koniec edukacji a wręcz przeciwnie, otwiera kolejne możliwości na kształcenie się w zawodzie a następnie podjęcie studiów kierunkowych.

W tym roku poszerzamy obszar naszych działań.
NOC ZAWODOWCÓW 2019 – EDYCJA 2.0 będzie odbywała się w czterech miastach.

  • POZNAŃ- miejsce wydarzenia – ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W POZNANIU
  • GNIEZNO – miejsce wydarzenia – CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE
  • OBORNIKI- miejsce wydarzenia – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. UNICEF
  • NOWY TOMYŚL – miejsce wydarzenia – POWIATOWE CENTRUM SPORTU W NOWYM TOMYŚLU

Podczas drugiej edycji NOCY ZAWODOWCÓW, która na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń CWRKDiZ swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentują szkoły ponadpodstawowe
w Wielkopolsce. Oferta ich kształcenia jest niezwykle zróżnicowana, ale łączy je jedno. W sposób teoretyczny ale przede wszystkim praktyczny edukują przyszłych zawodowców m.in.: kucharzy, cukierników, piekarzy, stolarzy, mechaników samochodowych, logistyków, fotografów, budowlańców, fryzjerów, informatyków, handlowców, operatorów oraz ślusarzy.

Na zwiedzających czeka wiele dodatkowych atrakcji. W każdym mieście promowane będą inne zawody i specjalności, w których kształcą szkoły uczestniczące w NOCY ZAWODOWCÓW 2019 EDYCJA 2.0. Konkursy, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zwodu oraz stoiska pracodawców.

NOC ZAWODOWCÓW 2019 EDYCJA 2.0 to świetna okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami.

Serdecznie zapraszamy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji.

NOC ZAWODOWCÓW 2019 EDYCJA 2.0 ma za zadanie pokazać, że szkoła, która daje zawód, to dobry wybór, bo daje szerokie perspektywy na dalszą karierę zawodową.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Szczegóły na:www.noczawodowcow.pl oraz Facebook

GOSPODARZE WYDARZENIA

NOC ZAWODOWCÓW 2019 – EDYCJA 2.0 organizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznania będzie odbywała się w czterech miastach.

  • POZNAŃ- miejsce wydarzenia – ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W POZNANIU
  • GNIEZNO – miejsce wydarzenia –CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE
  • OBORNIKI- miejsce wydarzenia – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. UNICEF
  • NOWY TOMYŚL – miejsce wydarzenia – POWIATOWE CENTRUM SPORTU W NOWYM TOMYŚLU

Czekają na Was

lokalizacje
Szkół z ofertą edukacyjną
minut dobrej zabawy

Na wydarzenie zapraszają:

Marzena Wodzińska Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Szanowni Państwo serdecznie zapraszam na drugą edycję Nocy Zawodowców 2019, która odbędzie się z inicjatywy pięciu Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w 12 miastach Województwa Wielkopolskiego.

Wykorzystując sprawdzoną formułę chcemy przyczynić się do szeroko rozumianej promocji kształcenia zawodowego wśród dzieci,  młodzieży i rodziców przy udziale szkół branżowych, lokalnych rzemieślników i pracodawców.

W imieniu swoim oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego zapraszam wszystkich 4 października 2019r. na 240 minut wspaniałej zabawy.

Marzena Wodzińska

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego


Serdecznie zapraszam na Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0. Jestem przekonana, że dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie poznają różne ścieżki zawodowe oraz dowiedzą się z czym kojarzą się poszczególne zawody. Do zobaczenia!!!!

Dorota Kinal

Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Mariusz S. Kubiak Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu


Zapraszam na Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0, wydarzenie podczas którego chcemy pokazać, że edukacja zawodowa to doskonały sposób na budowę kariery zawodowej, dającej satysfakcję i szerokie perspektywy.

Mariusz S. Kubiak

Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu
Jerzy Małecki​ Dyrektor Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu​


I w dzień i w noc poznasz zawodów ZSŁ moc-zapraszamy do pracowni zawodowych Technikum Łączności i Branżowej Szkoły I stopnia w Poznaniu. 
Zapraszam na Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0

 …

Jerzy Małecki

Dyrektor Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu
Anna Jung​ Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego​


Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego serdecznie zapraszam na Noc Zawodowców 2019 Edycja 2.0, która odbędzie się pierwszy raz w Gnieźnie 4 października 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie
Branżowe szkoły i technika to dobry wybór. Przyjdź i przekonaj się sam.

Anna Jung

Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego
Justyna Bartol-Janasek Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach​


Jeśli nie wiesz co masz robić po szkole podstawowej, nie jesteś pewny czy zawód o którym myślisz jest dla Ciebie to odwiedź Noc Zawodowców w dniu 4 października 2019 r. Zapraszamy!

Justyna Bartol-Janasek

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach
Andrzej Wilkoński Starosta Nowotomyski

Po raz pierwszy Powiat Nowotomyski jest gospodarzem Nocy Zawodowców. Zapraszam więc do Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, gdzie wiedzę płynącą z korzyści kształcenia zawodowego czerpać będą mogli zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.

Serdecznie zapraszam całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu.

 …

Andrzej Wilkoński

Starosta Nowotomyski