Czym jest Noc Zawodowców?

Noc Zawodowców jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, która ma celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

W tym roku poszerzamy obszar naszych działań.
NOC ZAWODOWCÓW 2019 – EDYCJA 2.0 będzie odbywała się w czterech miastach.

  • POZNAŃ- miejsce wydarzenia – ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W POZNANIU
  • GNIEZNO – miejsce wydarzenia – CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE
  • OBORNIKI- miejsce wydarzenia – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. UNICEF
  • NOWY TOMYŚL – miejsce wydarzenia – POWIATOWE CENTRUM SPORTU W NOWYM TOMYŚLU

 

Podczas drugiej edycji NOCY ZAWODOWCÓW 2019 Edycja 2.0, która na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń CWRKDiZ w Poznaniu swoją ofertę edukacyjną w niecodzienny sposób zaprezentują szkoły ponadpodstawowe w Wielkopolsce. 

Oferta ich kształcenia jest niezwykle zróżnicowana, ale łączy je jedno. W sposób teoretyczny ale przede wszystkim praktyczny edukują przyszłych zawodowców m.in.: kucharzy, cukierników, piekarzy, stolarzy, mechaników samochodowych, logistyków, fotografów, budowlańców, fryzjerów, informatyków, handlowców, operatorów oraz ślusarzy.

Na zwiedzających czeka wiele dodatkowych atrakcji. W każdym mieście promowane będą inne zawody i specjalności, w których kształcą szkoły uczestniczące w NOCY ZAWODOWCÓW 2019 Edycja 2.0. Konkursy, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu oraz stoiska pracodawców.

 

NOC ZAWODOWCÓW 2019 Edycja 2.0 to świetna okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami.

Serdecznie zapraszamy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji.

NOC ZAWODOWCÓW 2019 Edycja 2.0 ma za zadanie pokazać, że szkoła, która daje zawód, to dobry wybór, bo daje szerokie perspektywy na dalszą karierę zawodową.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Szczegóły na: www.noczawodowcow.pl oraz Facebook

 

Na odwiedzających czekać będą:​

lokalizacje
szkół z ofertą edukacyjną
minut dobrej zabawy